69th European Individual Championship
Semifinals

Current entries
updated May 4th 2012

 

No.  Name ICCF-Id.  Nation Qualifi. 
1 Isigkeit Hans-Jürgen 83702 GER 3h
2 Ilyasov Anatoly Fedorovich 141760 RUS 3a
3 Kazantsev Renal Aleksandrovich 141371 RUS 3a
4 Szczepankiewicz Dariusz 420712 POL 3h
5 Myakutin Valery Igorevich 141483 RUS 3h
6 Telepnev Igor Viktorovich 141756 RUS 3h
7 Gromotka Harry 80543 GER 3a
8 Lupynin Vyacheslav Sergeevich 141485 RUS 3a
9 Churkin Mikhail Mikhailovich 141604 RUS 3a
10 Churkin Mikhail Mikhailovich 141604 RUS 3a
11 Grayland Stan J.  211452 ENG 1 (MFN)
12 Romm Mikhail Yakovlevich 141632 RUS 3h
13 Napalkov Vladimir Aleksandrovich 149148 RUS 3h
14 Antonenko Vladimir Georgievich 149214 RUS 3h
15 Gatto Claudio 240111 RUS 3h
16 Popov Evgeny Nikolaevich 141105 RUS 3b
17 Boldysh Konstantin Sergeevich 141315 RUS 3a
18 Polsterer Dipl. Ing. Heinz 10248 AUT 3h
19 Hofer Rudi 10261 AUT 3h
20 Zeihser Michael 82475 GER 3a
21 Pranjič Mitja  480150 SLO 1 (MFN)
22 Veček Marjan 480040 SLO 2 (MFN)
23 Efremov Aleksandr Gennadievich 141737 RUS 3h
24 Silin Viktor Aleksandrovich 471758 RUS 3a
25 Cvak Rudolf 131239 CZE 3a
26 Laurenc Petr 130407 CZE 3a
27 Efendiyev Enver Mikhailovich 141422 RUS 3h
28 Pierzak Rafael 420957 POL 3h
29 Goncharenko Georgy 940224 UKR 3h
30 Nyberg Wilfred 81455 GER 3h
31 Nogga Uwe 80999 GER 3h
32 Mirás García Eduardo 160215 ESP 3h
33 Borroni Enrico 240473 ITA 3h
34 Hechl Gerald 10516 AUT 3a
35 Versili Mario 240858 ITA 3h
36 Jónsson Daði Örn  300204 ISL 1 (MFN)
37 Ponomarev Aleksandr Anatolievich 141181 RUS 3h
38 Danenkov Pavel Alekseevich 141188 RUS 3a
39 Toenisson Priit  930305 EST 1 (MFN)
40 Semmelroth Heinz-Dieter 83954 GER 3a
41 Andersen Jens 80946 GER 3h
42 Grego Luís Gonzaga  390342 POR 1 (MFN)
43 Morais Gustavo João  390188 POR 3h
44 Rada Hannes 10228 AUT 3a
45 Hervet Gilles 180704 FRANCE 3h
46 Rawlings Alan  210745 ENG 3a
47 Lybin Dmitry 750037 Belarus 3g
48 Dolgov Igor Mikhailovich 140983 RUS 3h
49 Kappes Dieter 80892 GER 3b
50 Leupold Volker 85548 GER 3h
51 Köhl Rudolf 86185 GER 3a
52 Schmidt Theo 81015 GER 3h
53 Pilarska Lucyna 421466 POL 1 (MFN)
54 Begliy Mikhail 940630 UKR 1 (MFN)
55 Nemchenko Valery Petrovich 940836 UKR 3a
56 Sukhodolsky Alexandr 471779 UKR 3h
57 Machycek Lubomir 130825 CZE 3f
58 Groth Dr. Klaus Ulrich 80544 GER 3h
59 Grasso Giorgo Luigi 240599 ITA 3h
60 Voiculescu Costel 440550 ROM 3g
61 Matei Cornel 440549 ROM 3h
62 Dabija Mircea 440164 ROM 3h
63 Nørrelykke Svend G. J. 150184 DEN 3h
64 Pheby Ian 210514 ENG 3h
65 Svoboda Frantisek (1936) 130709 CZE 3h
66 Roman Marek 139188 CZE 1 (MFN)
67 Mercedal Benejam Josep 160240 ESP 3g
68 Peñafiel López Juan 160262 ESP 1 (MFN)
69 Samerdokas Alfredas 920371 LIT 1 (MFN)
70 Cincă Daniel 440431 ROM 3h
71 Zanetti Alberto 240144 ITA 3g
72 Ylönen, Olli 460965 FIN 1 (MFN)
73 Gaži Miroslav   950365 SVK 1 (MFN)
74 Kolek Pavol 959039 SVK 2 (MFN)
75 Kevický Martin  950018 SVK 2 (MFN)
76 Meško Jozef  950367 SVK 2 (MFN)
77 Hudák Dušan  950110 SVK 3a
78 Rogos st. Ján  950382 SVK 3a
79 Manduch Milan 950034 SVK 3h
80 Miciak Emanuel Ing.  950177 SVK 3h
81 Kažoks  Aivars 910053 LAT 3h
82 Gaujens Artis 910161 LAT 3g
83 Avotinš  Maigonis  910196 LAT 3h
84 Borisovs Leonids 910306 LAT 1 (MFN)
85 Hömske Markus 89926 FRANCE 1 (MFN)
86 Visloguzov Vadim Anatolievich  750091 Belarus 1 (MFN)
87 Constantino Delizia 241356 ITA 1 (MFN)
88 Laghetti Gaetano 241274 ITA 2 (MFN)
89 Scuderi David 241094 ITA 2 (MFN)
90 Corbat Philippe 100371 SUI 1 (MFN)
91 Buse Dr. Detlev  80714 GER 3 h